Podraz na občany Stoupežnického 10, vedení Prahy 5 umlčuje jejich hlas aneb Kavárna co našla svého starostu

16.10.2017

Nájemníci domu Stroupežnického 10, tedy domu sousedícího s Kavárnou co hledá jméno, se jednoznačně a nekompromisně vyjádřili vůči vydanému tiskovému prohlášení radnice Prahy 5 ve věci jejich společné schůzky, viz příloha níže. Praha 5 si navzdory předem dohodnutému postupu vydalo své PR prohlášení, navíc ani nedalo možnost vyjádření zástupců nájemníků, pokud už je tedy v prohlášení zmíněna společná schůzka. Samozřejmě je vše v pořádku, na všem se pracuje a vlastně 2,5 hodinové setkání přineslo dohodu. Dle reakce nájemníků tomu tak asi opravdu nebylo a není. Snaha nalézt společnou cestu či postup skončila blamáží ze strany části vedení Prahy 5. Opravdu profesionální přístup a pouze doložení toho, proč se situace vyhrotila do současného stavu. Ještě v létě mohlo být dojít k dohodě ku prospěchu všech zainteresovaných stran. To by ale muselo vedení Prahy 5 chtít.

 Zvykli jsme si, že vedení Prahy 5 útočí a zneužívá radniční média vůči opozičním zastupitelům. Nicméně že bude mít tu "odvahu" činit tak i vůči svým občanům, to nás ani ve snu nenapadlo. Upřímně ani Milan Jančík by se nesnížil k takovýmto praktikám. Pouze to dokazuje zoufalost až ubohost vedení radnice, respektive exponentů TOP09, jež se v současné předvolební době prezentuje jako demokratická strana, která NEUHNE (pouze pro informaci ŽP5 nikam nekandiduje, abychom předešli argumentům, že si děláme předvolební kampaň:) ). Opravdu starosta Richter za TOP09 není ochoten nechat v oficiální TZ Prahy 5, viz odkaz níže, promluvit místní rezidenty? Je toto opravdu politika TOP09, jejíž zástupci byli jediní, kteří se účastnili schůzky s nájemníky? Opravdu věděli o obsahu této TZ a domluvy s nájemníky po společném setkání i ostatní koaliční partneři? Živá Praha 5 opravdu nemůže respektovat takovéto praktiky a zásadně se proti nim vymezujeme. Živé Praze 5 jde o občany Prahy 5 a dodržování zákonů, vedení Prahy 5 evidentně nikoliv, jak vidno.
Dopis či reakci nájemníku na vydanou TZ přidáváme přílohou (z důvodů ochrany osobních údajů jsme udělali print screen emailu bez emailových adres). Necháváme na každém, aby si učinil svůj názor, abychom nebyli opětovně nařčeni z politizace tématu. Nechme promluvit občany Prahy 5.
Příloha - TZ Prahy 5: https://www.praha5.cz/cs/dokument/urad/212649-nove-informace-vedeni-mc-praha-5