Piráti a Živá Praha 5, nový zastupitelský klub Prahy 5

30.11.2017

V úterý 28. listopadu 2017 byl založen nový klub zastupitelstva Prahy 5 s názvem PIRÁTI A ŽIVÁ PRAHA 5. Klub má 4 členy. Předsedou klubu byl zvolen Josef Matoušek, dalšími členy jsou Lukáš Budín, Petr Hnyk a Marie Sternová.

Všichni čtyři členové klubu v tomto volebním období již spolu úzce spolupracovali a v nové situaci mají tedy na co navazovat. Cíle a program zůstává podobný jako při předešlé spolupráci: šetrný a rozumný územní rozvoj, řešení dopravy v klidu a pohybu, ochrana ŽP, kvalitní žití na Praze 5, ochrana kulturních památek, úzká komunikace s veřejností a její zapojení do fungování obce.

Josef Matoušek zvolený za Piráty vznik klubu okomentoval: "Piráti chtějí vrátit politice smysl, jímž je zastupování normálních lidí. Důležitá je pro nás úzká spolupráce s občany a spolky Prahy 5. Zároveň se domnívám, že programové prohlášení rady Prahy 5 je inspirativní a dobře sepsaný dokument, jenom jeho realizace není ze strany radniční koalice příliš úspěšná. "

"Jsem rád, že jsme se mohli právě v tomto složení sejít v nově ustaveném klubu. Jako klub budeme mít možnost více ovlivňovat dění na radnici a potažmo v samotné Praze 5. Synergie a spojování podobně uvažujících lidí posiluje jejich akceschopnost. Osobně nadále budu pokračovat ve své práci a snažení primárně zaměřený na územní rozvoj. Současné vedení Prahy 5 má v této oblasti značné rezervy a nedokáže účinně hájit zájmy občanů, v poslední době například kauza výstavby na Klamovce, kde Praha 5 nepochopitelně ustupuje Metrostavu", vysvětluje Lukáš Budín, lídr hnutí Živá Praha 5.

Vytvoření nového klubu vnímáme jako posílení našeho postavení v rámci zastupitelstva Prahy 5 s cílem naplnit náš volební program. Jsme sice opoziční zastupitelé, ale nebudeme jen kritizovat, budeme nadále přicházet s aktivními návrhy jako dosud.